1.8.23

Баштанщина. ШГ-23

Ну ви же здогадались? 


І тепер докладно.

Що таке фестиваль? Це коли люди виходять на вулиці, співають, танцюють? А фестиваль газет? О, це придумка останнього часу, погляньте, будь ласка.

Але це десь. А на Баштанщині? От про це і поговоримо. Що таке газета? Для чого вона школі? Варто чи не варто запроваджувати газету? І як варто, то як саме вона має виглядати, на якій платаформі, в якому режимі, в яких форматах? Є про що подумати, правда? Є що обговорити. Так і зробимо. Почнемо персонально, хоч не приватно. Так, так, дуже зручний режим. 

А щоб розмова була більш продуктивною, спробуємо побачити газету як процес. Тоді можна буде його окремі складові розглянути більш детально. 


2.8.23 процес стартував, запрошення заслані. Протягом дня назбиралось 33 перегляди і кілька запрошених погодились на дружній контакт в ФБ. Ми сьогодні ще з ними поговоримо і далі рушимо по школах.

4.8.23. Сьогодні ставимо запрошення по форумах шкіл. Вихідна позиція така: 41 перегляд тут, а на загальному тексті (включно з теорією і практикою) 291-44-17. 

А от перший результат: 


З чотирьох згаданих баштанських закладів освіти один обмежує в своєму форумі свободу слова. Навіщо? Що, очікується якась навала хуліганів чи ботів ворожої держави? А недовіра, висловлена членам форуму, вона, знаєте, муляє потім. Не хочеться вже і звертатись до такого негостинного зібрання.

5.08. Тут 87 переглядів, на попередніх згаданих текстах 297-44-17. Тобто ті, що читали про Баштанку, далі не йшли. Ну і, відповідно, в школах ніхто нічого не каже. Рушаємо в загальні форуми.
 
І хто б таку суворість очікував від Голосу громади (!):


6.08. Вже думав все, нема в Баштанці інтересу до теми. Аж ось... А для тих, хто лінується натискати на посилання, покажу і так: 


Так, Сашко надій не виправдав. Тому з Баштанкою прощаємось. Тут в нас 138 переглядів, на основних текстах 303-44-17. Рушаємо на Вознесенщину. Може там щось вигорить?

Ні, є ще один шанс. Треба аби лідери Баштанської громади, просто сказали своїм землякам (ну в першу чергу педагогам і батькам): ми потребуємо шкільних газет, без цього годі сподіватись Нової української школи, нової якості навчання, нових громадян для нової України. Спробуємо ще і так.

Але лідери підтримали не Фестиваль, а своїх земляків: промовчали, хоч переглядів побільшало - 156. Так скінчилась баштанська фаза фестивалю і тепер будемо вивчати, осмислювати і обговорювати цей досвід. Без баштанців поки що, але будемо сподіватись, що і вони з часом прокинуться для  активної участі.

10.08. Так, історія продовжується. Потоваришували з Наталією Олійник, сподіваюсь з корисними наслідками для фестивалю.


Я там подав різні посилання: 1, 2, 3. І дописав таке:

То я думаю, пані Наталія, а чи не запустити нам з Вами "Голос юної Баштанщини"? Потрібен для цього педагог. А може активіст якоїсь громадської організації. А може молодий службовець з адміністрації. Знаєте таку людину? Так, мотор справи. Ну не може бути, щоб не було.

І тут прокинулась одна група, до якої мене раніше не пускали.



14.8 Тут в нас 279 переглядів, на основних текстах 310-44-17. Відгуків нема.

А 20.8 стартувала нова фаза, євросолідарна.


2 коментарі:

  1. Анонім9.8.23

    Ідея дуже гарна,але спочатку треба було цю ідею не тільки народити та виносити,але й запросити до її обговорення спільноту Баштанщини. І ,от тоді,ми не обговорювали,що не вдалося,а вже б газету читали.Ідея супер!!!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так в тому-то і прикрість. Ви неуважно переглянули текст і протокол. Спочатку запрошував персонально, потім по шкільних форумах, потім по загальних. Ну, деінде блокували, але по інших місцях ніхто ж не зацікавився...
      Втім, в тому, що баштанці не відгукнулись, жодного остаточного непоправного стану нема. Завжди можна повернутись, це ж річна програма. Ну а що заважає Вам бути першим учасником обговорення? Будь ласка. Тут воно, мабуть, не дуже зручно - пишіть у загальному форумі. Або у форумі того закладу, що Вам ближчий. Життя продовжується.

      Видалити